DSCN9338

W dniu  14. maja br.  uczniowie  klas  trzecich   uczestniczyli  w spotkaniu  ze  strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowcu.  Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności straży. Uczniowie  dowiedzieli  się, że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, często  bardzo  niebezpieczna.

Strażacy  zademonstrowali  zasady udzielania  pierwszej  pomocy w  nagłych  wypadkach  oraz  przypomnieli  numery  alarmowe, które  należy  znać.   Uczniowie  zobaczyli , jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy   i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia i mienia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu  strażackiego  i zwiedzanie  remizy strażackiej. Na  zakończenie  uczniowie  zadawali  pytania  oraz  zrobili  sobie  na   pamiątkę  wspólne zdjęcie. Strażacy  przekazali uczniom wiele  cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie przebiegało w miłej  i serdecznej atmosferze,  za co bardzo dziękujemy Panu Mirosławowi i  Panu Wojtkowi.