DSCN9635

16 czerwca nastąpiło oficjalne podsumowanie innowacji „Eksperymenty małe i duże". Pokaz przeprowadzała obecna klasa II liceum ogólnokształcącego, pod nadzorem nauczyciela chemii. Gośćmi i widzami pokazu byli uczniowie oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b wraz z wychowawczyniami.

Podczas pokazów można było obserwować, jak i brać aktywny udział w niektórych eksperymentach, przeżyć radosne chwile odbijając bańki mydlane i chwile grozy podczas spalania wodoru. Wśród prezentowanych doświadczeń można było zobaczyć: pastę słonia, otrzymywanie wodoru, palący się banknot, burzę w zlewce czy też tornado. Uczniowie mieli też możliwość zaobserwować tańczące kolorowe kulki, sprawdzać jak działa napięcie powierzchniowe. Na koniec odbyła się zabawa z cieczą nienewtonowską, uczniowie mieli możliwość sami sprawdzić jak ciecz staje się ciałem stałym.

Pokaz doświadczeń przyniósł wszystkim uczestnikom moc radości i wrażeń.