info

Ze względu na dynamiczną i pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w woj. lubelskim spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem apeluję do Wszystkich uczniów i rodziców o bezwzględne stosowanie i przestrzeganie zasad i procedur obowiązujących w szkole:

1. Całkowity zakaz przyprowadzania dzieci przedszkolnych i posyłania uczniów do szkoły z objawami infekcji (przeziębienia, katar, kaszel, gorączka itp.)
  2. Zakaz wchodzenia do szkoły bez maseczki. W przestrzeniach wspólnych i autobusach szkolnych pamiętamy o maseczkach.
  3. Zachowywanie dystansu odległości 1,5 m między osobami.
  4. Obowiązkowa dezynfekcja dłoni przed wejściem do szkoły. Częste mycie rąk.

Rekomendujemy szczepienia przeciwko COVID-19 młodzieży w wieku 12 – 18 lat, dzięki którym powstrzymamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Szczepiąc się od momentu urodzenia powstrzymaliśmy wiele innych chorób: polio, ospę, gruźlicę, różyczkę, świnkę, błonicę, wzw, hib (zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych), tężec, krztusiec, pneumokoki, rotawirusy. Szczepienia chronią nasze życie.

Elżbieta Widyma

Dyrektor Zespołu Szkół