fot1

29 października, w ostatni piątek przed 1 listopada, uczniowie klasy IV b przyłączyli się do akcji ,,Szkoła pamięta", której inicjatorem jest MEiN. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu, lokalnej społeczności.

W tym dniu czwartoklasiści oddali hołd, tragicznie zmarłym we wrześniu 1939 r., oficerom i żołnierzom, odwiedzając lokalne miejsce pamięci w miejscowości Góra Grabowiec. Uczniowie uczcili ich pamięć poprzez złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz wspólną modlitwę. Nie zabrakło także krótkiej lekcji historii. Wychowawczyni klasy, pani Beata Jaworska, zapoznała uczniów z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku w Grabowcu Górze.