1

Nasza szkoła włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI 2022 r.). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W związku z przystąpieniem szkoły do wydarzeń DBI zostały przeprowadzone w klasach zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat cyberprzemocy oraz zasad bezpiecznego  korzystania z sieci. Następnie uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, których celem było poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii oraz tolerancji, kultury i szacunku dla innych.  Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie „Bezpieczny Internet – quiz”.

Finalistami konkursu zostali uczniowie:

klasa I a

- Maciej Skiba