Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie historycznym

grafika 2 strona 1536x864

Uczennica klasy III LO, Beata Buczak, zdobyła III miejsce w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie  w kategorii prezentacja multimedialna, natomiast uczeń klasy I LO, Karol Litwin, otrzymał w tym samym konkursie wyróżnienie w kategorii literackiej. Przewodniczącym jury podczas oceny prac konkursowych był prof. dr hab. Eugeniusz Niebelski z Katedry Historii XIX wieku, Instytut Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a członkami jury byli m.in.: p. Janusz Pawłowski – prezes Związku Sybiraków Oddział w Lublinie, p. Krystyna Świrniak-Mateuszuk – rzecznik Związku Sybiraków Oddział w Lublinie, p. Zbigniew Jóźwik – dr nauk przyrodniczych, artysta grafik, poeta oraz p. Jan Rybojad – członek Związku Sybiraków.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem uczniów była p. Anna Danilczuk – nauczycielka historii.