PB1 2065

18 lutego br. naszą szkołę odwiedził Pan Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki. Celem tej wizyty było promowanie i omówienie programu "Laboratoria Przyszłości", dzięki temu szkoła uzyskała 74.400 zł. na wyposażenie nowoczesnej pracowni. Pracownia wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt: m.in.: drukarkę 3D, sprzęt do nagłaśniania, studio nagrań, edukacyjne klocki do budowania robotów, mikroporty oraz pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć technicznych. Nowoczesna pracownia umożliwi uczniom prowadzenie działań eksperymentowania nowych technologii cyfryzacji, robotyki. Zdobyte przez nich umiejętności pozwolą udoskonalać kompetencje kluczowe, potrzebne w dzisiejszym świecie i w dorosłym życiu. W wydarzeniu wzięli udział: Pan Przemysław Czarnek – Minister Edukacji  i Nauki, Pan Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm RP, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty,  Pani Monika Żur – Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pan Witold Marucha – Wicestarosta Powiatu Zamojskiego a także władze gminne Pan Bartosz Popek – Wójt Gminy Grabowiec oraz radni, rodzice, uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół w Grabowcu.

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor 3