fot

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

W dniu 18 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów z klas IV – VIII. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybranej książki w taki sposób, aby zachęcić innych do jej przeczytania. Wśród prezentowanych książek znalazły się m.in.: „Baśniobór”, „Magiczne drzewo. Porwanie”, „Gwiazd naszych wina”, „Kolorowy szalik”, „Mia i biały lew” czy „Skarb z leśnego grobowca”. Uczniowie zmierzyli się z ogromną tremą, która towarzyszyła im podczas wystąpień, ale poradzili sobie wspaniale. Ich prezentacje były bardzo ciekawe i pełne barwnych historii, które przeżyli bohaterowie zaprezentowanych książek. Organizatorami konkursu były: pani Beata Jaworska, pani Agnieszka Jałowicka, pani Renata Pieczykolan i pani Agata Sioma – Łaszyńska.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii klas IV - VI:

I miejsce ex aequo – Adam Woźniak, Antoni Krawczuk

II miejsce ex aequo – Alicja Bednarczyk, Hubert Surma

III miejsce – Julia Kulik

w kategorii klas VII - VIII:

I miejsce – Zofia Widyma

II miejsce ex aequo – Martyna Winiarska, Dominika Koszel

III miejsce ex aequo – Dawid Stasiuk, Maja Pedowska, Maria Bernard

Wszyscy nagrodzeni uczniowi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek.

Wszystkim laureatom gratulujemy!