6

W dniu 26 kwietnia br. uczniowie klas IV wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili, działającą w Grabowcu, kotłownię ekologiczną. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady działania kotłowni, dowiedzieli się, które budynki w gminie są przez nią ogrzewane oraz jakie korzyści dla środowiska i zdrowia płyną z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Uczniowie dowiedzieli się także, że biomasa jest surowcem w 100% odnawialnym, a więc stosowanie jej nie wyczerpuje ograniczonych zasobów Ziemi. Poza tym jej spalanie jest ekologiczne, ponieważ produkuje mniej gazów cieplarnianych. Dzięki wizycie w kotłowni, czwartoklasiści zrozumieli, że ogrzewanie może być przyjazne środowisku. Wizyta ta była elementem realizowanej w szkole edukacji ekologicznej, zachęcającej dzieci i młodzież do ekologicznych postaw w codziennym życiu.