DSC01892

24 czerwca uroczyście społeczność szkolna pożegnała Rok Szkolny 2021/2022. Nasze uroczystości rozpoczęły się w kościele Mszą Świętą o godz. 9.00, podczas której dziękowano za miniony rok szkolny, a także za długoletnią pracę nauczycieli i pracowników odchodzących na emeryturę. Następnie na hali sportowej dyrektor Elżbieta Widma podziękowała uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom za pracę w minionym roku szkolnym, za wszystkie osiągnięcia i sukcesy. Życzyła Wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Wyróżnieni uczniowie liceum ogólnokształcącego i szkoły podstawowej otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także za udział w konkursach. Rodziców absolwentów klas ósmych uhonorowano Listami Gratulacyjnymi, które Rada Pedagogiczna przyznała rodzicom, szczególnie wyróżniających się uczniów. Uroczystym momentem, była ceremonia przekazania przez absolwentów klas ósmych sztandaru Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu, swoim młodszym kolegom,.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas siódmych i ich wychowawców panią Agnieszkę Jałowicką, panią Hannę Pedowską oraz pana Karola Chilewicza, który czuwał nad oprawą muzyczną. Pięknym akcentem było wykonanie poloneza prze uczniów klasy trzeciej, przygotowanych pod okiem pani Jolanty Bednaruk vel Bednarczuk i pani Lucyny Marnik.

Do zobaczenia we wrześniu!