0001

W piątek 7 czerwca uczniowie szkoły podstawowej mogli się przenieść w świat geniusza renesansu – Leonarda da Vinci. Leonardo da Vinci, znany z niezwykłej wszechstronności, stworzył liczne projekty i prototypy, które wyprzedzały jego epokę. Te interaktywne warsztaty umożliwiły uczestnikom nie tylko zapoznanie się z jego dokonaniami, ale również aktywne uczestnictwo w odkrywaniu i rozumieniu jego wynalazków. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać jego życie i twórczość, poznać  modele maszyn i urządzeń zaprojektowanych przez Leonarda, takich jak maszyna latająca, mechaniczne skrzydła, czy pierwsze wersje roweru i helikoptera. Warsztaty z wynalazkami Leonarda da Vinci to nie była tylko lekcja historii, ale przede wszystkim inspirujące doświadczenie, które zachęcało do myślenia innowacyjnego i twórczego. Dzięki interaktywnym elementom, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć, jak wielkim wizjonerem był Leonardo i jak jego prace wpłynęły na rozwój współczesnej techniki.