1

Uczniowie z klasy 5a oraz 5 uczennic z klasy 6a wzięli udział w drugiej odsłonie międzynarodowego edukacyjnego projektu podróżniczego, którego celem było rozwinięcie wiedzy o podróżach – miejscach bliskich i dalekich.

Nasi uczniowie, pod opieką p. Agata Łaszyńskiej – Sioma, uczestniczyli w części „Keep calm and visit Great Britain" poświęconej zwiedzaniu Wielkiej Brytanii i poznawaniu kultury, historii i przyrody brytyjskiej. Warunkiem, który musieli spełnić nasi uczniowie było przeczytanie książki „Mazurscy w podróży. Kamień przeznaczenia" Agnieszki Stelamszyk i musieli rozwiązać szereg zadań obowiązkowych, jak wypełnianie „Dzienniczka podróżnika", oglądanie prezentacji i filmików dotyczących interesujących nas zagadnień, praca z mapkami Wielkiej Brytanii, słuchanie muzyki granej na szkockich dudachi dyskusje nad tradycyjnymi potrawami, historią i miejscami. Wykonana została też gazetka klasowa, w której zebraliśmy wszystkie najbardziej interesujące nas ciekawostki. Dodatkowo Każdy uczeń przygotował quiz o tematyce związanej z omawianymi przez nas zagadnieniami.

Praca nad tym projektem okazała się świetną zabawą i zrealizowaliśmy wszystkie wymagania oprócz jednego. Niestety, nie udało się zorganizować wycieczki do Wielkiej Brytanii. W zamian za to urządziliśmy kulturalną „herbatkę" w eleganckim stylu, podczas której nie zabrakło oryginalnego napoju w porcelanowych filiżankach oraz domowej roboty muffinek i angielskich herbatników. Nie zabrakło wówczas również uprzejmej angielskiej konwersacji.

Projekt był realizowany na lekcjach języka angielskiego, lekcjach wychowawczych oraz na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.