DSCN9115
         4 marca uczniowie klasy II a, II b i III a pod opieką  swoich wychowawców uczestniczyli  w wycieczce do Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Oglądali projekcję filmu animowanego „Trolle 2". Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, wzmocnienie więzi koleżeńskiej oraz poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie.

„Trolle" to animowany film przygodowy ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak: „Shrek", „Madagaskar" czy „Pingwiny z Madagaskaru". Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki.Każda z postaci niesie ze sobą ważny przekaz i uświadamia jak ważne są zasady w życiu, których musimy przestrzegać i jak ważne jest współodczuwanie. Uczniowie oglądając bajkę zapoznali się  z różnymi gatunkami muzycznymi, takimi jak: pop, funk, country, techno, rock i klasyka. Do domu wszyscy wracali zadowoleni, że mieli okazję wspólnie spędzić czas i poprawić relacje koleżeńskie.