Zbieram to w szkole
      Ideę „Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody.
     Zespół Szkół w Grabowcu włączył się w projekt ekologiczno- charytatywny „zbieramto w szkole", która ma na celu wspomóc sercańskich misjonarzy działających na terenach Afryki oraz Azji. Akcja polega na zbiórce, która nazywają się „pomocą bez pieniędzy". Razem możemy zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, „dobre monety".

      Dzięki zbiórce możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Poprzez działanie uświadamiamy dzieciom i młodzieży różne aspekty edukacji ekologicznej. Jednocześnie pomagamy sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. I po trzecie projekt zawiera w sobie też program partnerski.

      Dzięki udziałowi w akcji zorganizowanej przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, nasza szkoła otrzyma nagrody w postaci: książek, filmów, toreb ekologicznych.

     Z góry dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce!

     Zbierane rzeczy prosimy zostawiać w szkole- w odpowiednich pojemnikach ustawionych przy wejściu do szkoły od strony parkingu.

      Więcej informacji można uzyskać na stronie: Zbieramtowszkole.pl - Szkoła z misją


                                                                                                                         Wolontariat ZS