1

W dniu 20 czerwca br. w Grabowcu odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy pacyfikacji Grabowca i okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz uczniowie klas VII i VIII, którzy zaprezentowali okolicznościową część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej i pana Karola Chilewicza. Zaprezentowane utwory przypomniały wszystkim o wielkim trudzie i ofiarności Polaków, walczących i ginących za Ojczyznę.

Od wielu lat społeczność naszej szkoły, w myśl maksymy „Kto nie zna historii Ojczyzny, jest jak drzewo bez korzeni”, włącza się w obchody kolejnych rocznic tych tragicznych wydarzeń, by oddać hołd tym, którzy oddali życie za naszą wolność i Ojczyznę oraz przypominać młodemu pokoleniu o tej ogromnej traumie, której doświadczyli uczestnicy tamtych wydarzeń.

Galeria