P1450246

4 września br. odbyła się X jubileuszowa edycja akcji „Narodowe Czytanie", zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. W tym roku czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Tegoroczne „Narodowe Czytanie", odbyło się pod patronatem obecnej pary prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser – Dudy.

W Grabowcu do wspólnego czytania lektury włączyli się m. in. uczniowie liceum ogólnokształcącego: Oliwia Adamczuk, Igor Karczmarz, Katarzyna Kodeniec, Karolina Staszczuk, Magdalena Steć, Magdalena Swat, Aleksandra Walkowska, Mateusz Wichlej i szkoły podstawowej: Damian Bałabuch, Weronika BernardEmilia Hawro,Wiktoria Jałowicka, Zuzanna Nowoświatłowska, IgorSawicki, Martyna Winiarskaoraz nauczyciele: Agnieszka Jałowicka, Krystyna Zienkiewicz i Daria Kodeniec.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.