KRZ

Dnia 24 września br. uczniowie klas trzecich liceum ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Warsztaty odbyły się w Klubie Rozwoju Zawodowego w Zamościu. Prowadziła je pani Anna Kułaj – doradca zawodowy. Klub Rozwoju Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu to miejsce dla wszystkich osób potrzebujących ukierunkowania w rozwoju zawodowym. Powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy, na którym brakuje wykwalifikowanych pracowników. Temat warsztatów to: „Dynamiczne zmiany na rynku pracy – kompetencje pracownika przyszłości". Jest wiele prognoz i spekulacji dotyczących tego, jak zmieni się rynek pracy. Możemy przewidzieć, które branże będą najbardziej rozwojowe. To właśnie one – już teraz – kreują nowe potrzeby kompetencyjne, a tym samym stanowiska pracy. Mówiąc o branżach czy zawodach przyszłości, trzeba podkreślić, że kluczem do sukcesu są odpowiednie kompetencje – takie, które zawsze będą „w cenie". Według World Economic Forum 65% uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodzie, o którego istnieniu jeszcze nie wiemy.

Szkolny doradca zawodowy