1

We wrześniu br. uczniowie klasy VI realizowali projekt edukacyjny pt. „Z wizytą na Olimpie”. Projekt był podsumowaniem cyklu lekcji dotyczących mitów greckich. Była to doskonała okazja do powtórzenia i utrwalenia wiedzy na temat świata i wierzeń starożytnych Greków. Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących historii Grecji, kształcenie umiejętności autoprezentacji oraz rozbudzenie ich kreatywności. Opiekunem projektu była pani Beata Jaworska, nauczycielka języka polskiego.

Każdy uczeń wcielił się w wybranego boga lub boginię. Zadaniem uczniów było przebranie się za wybranych bogów, nie zapominając o ich atrybutach, a następnie przygotowanie krótkiej autoprezentacji zawierającej informacje na temat rodziny, charakteru, ulubionych zajęć i ciekawych zdarzeń z ich życia. I tak pałac na Olimpie wypełnił się bogami i boginiami, którzy częstowali nas niesamowitymi historyjkami i ciekawostkami ze swojego życia. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w swoje role, co zaowocowało wspaniałymi autoprezentacjami. Było ciekawie, śmiesznie, a chwilami powiało grozą. Hefajstos straszył młotem, Helios ponarzekał na swojego syna, Hades z ekscytacją opowiadał o porwaniu swojej żony Persefony, a Demeter rzewnie płakała nad losem swojej córki. Pojawili się także: niewzruszony Zeus, wspaniała bogini łowów Artemida i wesoły Dionizos. Pandemia dotarła także na Olimp, więc uczniów niestety ominęła uczta z nektarem i ambrozją w roli głównej.