img 20210929 121954

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

29 września książki mają swoje święto. Obchodzony jest wtedy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa obchodów tego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody święta książki. Na spotkaniu w bibliotece szkolnej, uczniowie klasy 7 b razem z panią Agnieszką Jałowicką czytali: „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". Lektura bardzo przypadła uczniom do gustu. Na koniec wybrali spośród czytających, osobę, która ich zdaniem najlepiej zaprezentowała wybrany fragment. Została nią Nikola Kusy.