P1010669

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b oraz klasy II poznały historię pluszowego misia, obejrzały wystawę książek „Miś w literaturze”, których bohaterem jest miś. Zaprezentowały kolegom i koleżankom swoje misie.

Świetnie bawiły się podczas odgadywania zagadek, słuchania wierszy o misiach, oglądania filmu o przygodach Kubusia Puchatka. Wysłuchały również fragmentów książek „Magiczne słowo Lekcje ze Stumilowego Lasu” i „Dzień Misia”.

Dzięki spotkaniom w bibliotece dzieci wiedzą, skąd wywodzi się pluszowy miś i jego święto, znają i wymieniają utwory, których bohaterem jest miś, znają wygląd i zwyczaje niedźwiedzi.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

nauczyciel bibliotekarz