DSC01983

1 września rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny 2022/2023. Tradycyjnie już dla naszej społeczności szkolnej, pierwsze kroki skierowaliśmy do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. podczas której modliliśmy się o pomyślność w nowym roku szkolnym. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej – wspomnieliśmy modlitewnie ofiary tragicznych wydarzeń sprzed 83 lat i zapaliliśmy znicze pamięci pod pomnikiem. Następnie udaliśmy się do hali gimnastycznej naszego zespołu szkół, gdzie pani dyrektor Elżbieta Widyma zainaugurowała rok szkolny 2022/2023. Uroczysty charakter podkreśliły odśpiewanie hymnu przez całą społeczność szkolną oraz obecność pocztu sztandarowego. Pani Dyrektor powitała w nowym roku szkolnym wszystkich zebranych, nauczycieli, wychowawców oraz uczniów, szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych i życzyła wszystkim powodzenia oraz sukcesów w kolejnym roku nauki. Nie zabrakło także okolicznościowej części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. Va i Vb pod opieką pani Beaty Jaworskiej i pani Marzeny Salińskiej. O muzyczną stronę uroczystości zadbał pan Karol Chilewicz. Ostatnim punktem były spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.