plakat SPRZATNIE SWIATA 2022

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest udział w akcji „Sprzątanie świata". Akcja ta jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World" wywodzącego się z Australii. Oficjalnym hasłem 29. edycji jest „Wszystkie śmieci są nasze!". Corocznie w akcji uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Uczniowie Zespołu Szkół w Grabowcu również angażują się w te działania. Zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki wyruszają na ulice naszej miejscowości.

Zeszłoroczna Akcja „Sprzątanie świata - Polska" zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci, śmieci przybywa - tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Dzięki udziałowi w akcji mamy okazję zastanowić się nad działaniami, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Jest to również praktyczna lekcja ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.