P1580021

   11 listopada br. w Grabowcu odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w wydarzeniach upamiętniających 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem 750-lecia Grabowca. Następnie przedstawiciele władz gminy, reprezentanci instytucji, mieszkańcy, Orkiestra Dęta, klasy wojskowe oraz poczty sztandarowe przeszli do kościoła, by obejrzeć montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli polonistów (panią Krystynę Zienkiewicz, panią Renatę Pieczykolan, panią Beatę Jaworską, panią Agnieszkę Jałowicką, panią Agatę Łaszyńską – Sioma) oraz nauczyciela muzyki – pana Karola Chilewicza. Po części artystycznej została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie przez proboszcza, ks. Zygmunta Żółkiewskiego, flagi oraz nowego masztu na flagę. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wójt gminy, pan Bartosz Popek, pani Elżbieta Widyma, dyrektor Zespołu Szkół w Grabowcu, klasa mundurowa pod dowództwem pana Waldemara Pomazanki oraz poczty sztandarowe pojechali pod pomnik w Grabowcu Górze. Uczestnicy zapalili znicz i oddali hołd bohaterom, którzy polegli we wrześniu 1939 roku.

Galeria