DSC03035

     W dniu 18 kwietnia br. odbył się konkurs pomocy przedlekarskiej, który przyciągnął liczne grono młodych i zaangażowanych uczestników. Organizatorem rozgrywek był Okręgowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Zamościu. Zawodnicy rywalizowali między sobą na Akademii Zamojskiej gdzie były do tego specjalnie przygotowane pomieszczenia z symulacjami różnych zdarzeń. Wśród zadań znalazły się m.in. symulacje ratowania życia na fantomach, rozwiązywanie testu z wiedzy o PCK, udzielanie pierwszej pomocy w przypadku urazów, a także wykonywanie prostych zabiegów medycznych. Konkurs składał się z ciekawych i kreatywnych zadań, wymagających nie tylko wiedzy medycznej, ale również umiejętności szybkiego myślenia i działania w trudnych sytuacjach. Uczestnicy mieli okazję wykazać się nie tylko fachową wiedzą, ale również umiejętnością pracy w grupie, szybkim podejmowaniem decyzji oraz skuteczną komunikacją. Nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, wykazując się nie tylko wiedzą medyczną, ale również umiejętnościami pracy zespołowej i szybkim podejmowaniem decyzji w trudnych sytuacjach.

     W konkursie zdobyliśmy 4 miejsce. Mimo, że nie udało nam się zdobyć pierwszego miejsca, to konkurs był dla nas cennym doświadczeniem i okazją do poznania wielu nowych osób zainteresowanych sferą medyczną i pomocy przedlekarskiej.

     Warto podkreślić, że nasza drużyna brała udział w konkursie pomocy przedlekarskiej w Zamościu po raz pierwszy. Pomimo braku doświadczenia w tego typu wydarzeniach, udało nam się dobrze zaprezentować i zdobyć miejsce wśród finalistów.

    Była to dla nas cenna lekcja, która pokazała, jak ważne jest zdobycie praktycznych umiejętności w dziedzinie medycyny i udzielania pomocy przedlekarskiej. Konkurs pozwolił nam przetestować nasze umiejętności, a także dał nam szansę na naukę od bardziej doświadczonych uczestników.

     Jesteśmy dumni z naszego pierwszego startu w konkursie i już teraz myślimy o przygotowaniach do kolejnej edycji, w której na pewno pokażemy jeszcze większy poziom zaangażowania i wiedzy medycznej.

Galeria