100 0173

     Z okazji zbliżającej się 25 rocznicy nadania imienia naszej szkole, 28 kwietnia br. odbył się Konkurs Czytelniczy Fragmentów Prozy Henryka Sienkiewicza. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Cele konkursu to: mobilizowanie młodzieży do czytania i zdobywania wiedzy, rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury pięknej, przybliżanie postaci patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zdrowego współzawodnictwa, uaktywnienie uczniów i podniesienie poziomu czytelnictwa w szkole, popularyzowanie wartościowej literatury, Kształtowanie wrażliwości na odbiór słowa pisanego.8. Pobudzanie kreatywności.9. Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego, zachęcanie uczniów do regularnego czytania, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej poprzez kontakt z literaturą.

      Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało:

kl. II
I miejsce–Skiba Maciej kl. IIa,
II miejsce–Nowaczewska Aleksandra kl. II a,
III miejsce–Saczuk Aleksandra kl. II b.
kl. III
I miejsce–Bednarczuk Aleksander,
II miejsce-Seń Hubert
III miejsce- Guzik Gabriela

Galeria