3

     W dniu 18 czerwca br. młodzież naszego liceum z klasy 1LO w składzie: Anna Góra, Julia Greniuk, Wiktoria Jałowicka, Kinga Kołodziejczuk, Patrycja Mech, Ewelina Staszczuk, Martyna Winiarska, uczniowie klasy 1LO – klasa wojskowa: Bartłomiej Bryła, Kacper Flis, Kaspian Gierak, Jakub Herbut, Natalia Kaczmara, Aleksandra Kołodziej, Łukasz Kołodziej, Roksana Sacawa oraz uczennice z klasy III LO: Agnieszka Banach oraz Aleksandra Kamińska, wzięli udział w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej w Osuchach.                   

     Uczniowie oraz inni uczestnicy Drogi Krzyżowej przeszli szlakiem, który prowadzi przez miejsca najkrwawszych starć największej bitwy partyzanckiej na terenach polskich w trakcie II wojny światowej. Rozważania Drogi Krzyżowej, nawiązujące do fragmentów wspomnień partyzantów, odczytali nasi uczniowie oraz nauczycielki historii p. Anna Danilczuk oraz p. Agnieszka Jałowicka. Tragiczne losy partyzantów, ich heroiczna walka, uzmysłowiły nam czym tak naprawdę jest miłość do Ojczyzny.                                               

    Udział naszych uczniów w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej stanowił doskonałą lekcję historii oraz skłonił do refleksji i zadumy nad życiem oraz przemijaniem. Chętni uczniowie mieli możliwość udzielenia krótkich wywiadów dla Polskiego Radia Lublin, dotyczących ich odczuć po przejściu szlakiem partyzanckim, oraz podzielenia się informacjami, dlaczego zdecydowali się przyjechać do Osuch, skąd wynika ich zainteresowanie historią II wojny światowej. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, Wiesławie Kubów, za ciepłe przyjęcie nas podczas Partyzanckiej Drogi Krzyżowej w Osuchach.

 

 
       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie:

Osuchy. Partyzancka droga krzyżowa - Katolickie Radio Zamość (radiozamosc.pl)