foto5

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Patronką tej akcji jest Janina Porazińska – autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie klasy 5b: Patrycja, Nikola, Nina, Albert i Tomek postanowili w tym dniu poczytać młodszym uczniom i przedszkolakom. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały zaprezentowanych utwory i wyraziły zainteresowanie kolejnymi spotkaniami z literaturą.

Pamiętajmy, że głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!