IMG 20230921 094946
 
    W dniu 21 września br. uczniowie klasy pierwszej liceum wzięli udział w wycieczce integracyjnej po Roztoczu. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Cmentarza w Osuchach, upamiętniającego najtragiczniejszą walkę stoczoną w Polsce przez partyzantów (24-25 czerwca 1944 r.), gdzie  znajdują się nagrobki 240 osób, obelisk i tablice z nazwiskami poległych. Podczas pobytu w Osuchach uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu p. Wiesławy Kubów, dyrektora GOK-u w Łukowej na temat walk partyzanckich na Roztoczu.
     Główną atrakcją wyjazdu był spływ kajakowy po Tanwi (początek trasy w miejscowości Osuchy, a koniec w miejscowości Pisklaki). Młodzież doskonaliła swoje umiejętności z zakresu pływania kajakiem, poprawiała tężyznę fizyczną, utrwalała bezpieczne zachowania na wodzie. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwowania flory i fauny. Po zakończonym spływie wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami.
      W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się wWólce Wieprzeckiej, gdzie znajduje się pomnik poświęcony żołnierzom Powstania Zamojskiego, rozpoczętego bitwą pod Wojdą w dniu 30.12.1942 roku, uczniowie wraz z opiekunami uczcili poległych minutą ciszy, pani Anna Danilczuk – nauczycielka historii przypomniała o tamtych wydarzeniach.
       Wycieczka była doskonałą okazją, by uczniowie wspólnie spędzili czas ze sobą. Opiekunami wyjazdu byli: wychowawczyni pani Iwona Karczmarz, nauczycielka historii pani Anna Danilczuk oraz nauczyciele wychowywania fizycznego pan Janusz Baran  i pan Krzysztof Karczmarz.
 

Galeria