1696922940789 sp

    W dniu 04 października br. uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce po Roztoczu. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie i zapalenie zniczy na Cmentarzu w Osuchach, upamiętniającego najtragiczniejszą walkę stoczoną w Polsce przez partyzantów (24-25 czerwca 1944 r.), gdzie  znajdują się nagrobki 240 osób, obelisk i tablice z nazwiskami poległych.  Kolejnym punktem wyjazdu był spływ kajakowy po Tanwi (początek trasy w miejscowości Osuchy, a koniec w miejscowości Pisklaki). Młodzież doskonaliła swoje umiejętności z zakresu pływania kajakiem, poprawiała tężyznę fizyczną, utrwalała bezpieczne zachowania na wodzie. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwowania flory i fauny. Po zakończonym spływie wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami.

    W drodze powrotnej grupa wycieczkowa zatrzymała się w Wólce Wieprzeckiej, gdzie znajduje się pomnik poświęcony żołnierzom Powstania Zamojskiego, rozpoczętego bitwą pod Wojdą w dniu 30.12.1942 roku, uczniowie uczcili pamięć poległych, zapalając znicze oraz odczytali nazwiska i pseudonimy żołnierzy, które są umieszczone na pamiątkowej tablicy.

    Wycieczka była doskonałą okazją, by uczniowie wspólnie spędzili czas ze sobą. Opiekunami wyjazdu byli: pani Agata Sioma, pan Wojciech Widyma  i pan Krzysztof Karczmarz.

Galeria