IMG 20231020 120658

Podsumowując pracę z lekturami „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” oraz „Chłopcy z Placu Broni”, uczniowie klas IV i V b postanowili wykonać projekt - zamknęli lekturę w pudełku. Zadanie polegało na przygotowaniu pudełka, do którego należało włożyć przedmioty kojarzące się z wydarzeniami z książki lub jej bohaterami. W pudełku mogły się znaleźć gotowe przedmioty, ale także wykonane własnoręcznie z papieru, plasteliny, materiału, klocków itp.

Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie nie tylko mają szansę wykazać się pomysłowością, udowodnić, że znają treść, ale przede wszystkim trenują umiejętność argumentowania. Każdy uczeń zaprezentował swoje pudełko i opowiedział, dlaczego zdecydował się na takie, a nie inne drobiazgi.

A oto prace wykonane przez uczniów klasy 4 do lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” i 5b do powieści ,, Chłopcy z Placu Broni’’. Wszystkie prace zasługują na uznanie.