„Kosmiczne podróże, małe i duże”

                                                     

20231031 081308

     Decyzją Senatu RP patronem roku 2023 został m.in. Mikołaj Kopernik. To właśnie w tym roku mija 550. rocznica urodzin tego Wielkiego Polaka. Ten wybitny astronom przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, burząc w ten sposób ówczesny obraz świata. Jego odkrycie zapoczątkowało rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Mikołaj Kopernik przez całe życie był wielkim patriotą. Pisał, że nie ma obowiązków większych nad obowiązek względem Ojczyzny, dla której nawet życie należy poświęcić.

    W związku z tym społeczność naszej szkoły uhonorowała Mikołaja Kopernika, podczas tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole 30 października. Podczas konkursu uczniowie recytowali utwory o tematyce związanej z Kosmosem. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu byli nauczyciele języka polskiego.

Laureatami konkursu zostali:

  • klasy IV - VI

I miejsce – ex aequo Dominika Smoła i Patrycja Kulik

II miejsce – Nina Staszczuk

III miejsce – ex aequo Magda Zawiślak i Wojciech Chudzik

  • klasy VII - VIII

I miejsce – Nicola Momot

II miejsce – Maja Skrzyńska

III miejsce – Anita Kaczmara

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy

do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu!

 

Galeria