400367367 339301588713655 4539793794353338591 n

     24 listopada br. naszą szkołę odwiedziła ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Edukatorzy dla uczniów klas piątych i szóstych przeprowadzili zajęci z druku 3D i długopisów 3D oraz sztucznej sieci neuronowe&Gogle VR

      Zajęcia z druku 3D dotyczyły korzystania z drukarki 3D oraz długopisów 3D. W trakcie lekcji, uczniowie poznali technologię przyrostową, z techniką druku 3D, zapoznali się z bezpieczną obsługą drukarki i długopisów, a także z zasadami przygotowywania projektów i wykonania prostego wydruku - zarówno na drukarce jak i za pomocą długopisów. Zajęcia były świetną okazją do tego, by rozwijać kreatywność, doskonalić myślenie przestrzenne i poznawać zasady konstrukcyjne.

    Podczas lekcji sztuczne sieci neuronowe&Gogle VR edukatorzy zaprezentowali ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem dwóch autorskich aplikacji będących przykładem zastosowania sztucznych sieci neuronowych. Warto zaznaczyć, że to na sztucznych sieciach neuronowych opierają się najnowocześniejsze systemy sztucznej inteligencji, a Google, IBM czy Facebook stawiają właśnie na ich rozwój. Dopełnieniem zajęć było zapoznanie uczniów z technologią VR, dzięki której, nie ruszając się z ławki szkolnej, uczniowie mogą się przenieść do bazy na Marsie, prehistorycznego lasu pełnego dinozaurów lub na wystawę obrazów w muzeum w Luwrze.

Galeria