100 0935
 
      Oczekiwanie na narodziny Chrystusa dobiegło w naszej szkole końca. Uczniowie z naszej szkoły, pod opieką ks. Daniela Wójcika oraz pani Agaty Łaszyńskiej – Sioma, przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek jasełka, w których pokazali nowe spojrzenie na tajemnicę narodzin Bożej Dzieciny.
      To przedstawienie stanowiło doskonałą okazję do rozważań nad wartościami, które każdy z nas preferuje w swoim życiu. Pokazało ono również, że prawda, dobro i piękno to ważny fundament naszej wiary, życzliwości i człowieczeństwa we współczesnym świecie. Narratorzy zwrócili uwagę zebranych na pielęgnowanie tradycji, obyczajów i dziedzictwa kulturowego, opowiedzieli również o tajemniczej Światłości, która pojawiła się w ciemności betlejemskiej stajenki i rozjaśniła mrok spowijający ziemię. Wiele poruszenia wywołało pojawienie się Głosu z Nieba, który przerwał kłótnię spersonifikowanych cnót: Prawdy, Dobra i Piękna, zmierzających do Betlejem. Widzom spodobał się również magiczny taniec aniołków, który wyciszył emocje.  Całość przedstawienia przeplatana była występami chóru szkolnego, przygotowanego przez pana Karola Chilewicza, który zaśpiewał klasyczne polskie kolędy oraz nowe pastorałki. Dekorację, która symbolicznie odzwierciedlała piękno tej wyjątkowej, grudniowej nocy, przygotowała pani Magda Steć.
Zakończeniem tego przedstawienia był występ Orkiestry Dętej z GOK-u w Grabowcu.


          Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Galeria