IMG 20240116 104834 

zea oman
Zjednoczone Emiraty Arabskie Oman

 

    Tuż przed feriami, już po raz kolejny, gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy „Trzask”, za sprawą którego przenieśliśmy się na kontynent azjatycki, w rejon Bliskiego Wschodu. Odbyliśmy magiczną podróż do dwóch diametralnie różnych krajów: pełnych przepychu i bogactwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz pięknego, skromnego i kultywującego muzułmańskie tradycje Omanu.

    ZEA są dziś jednym z najbardziej rozwiniętych państw na świecie i udowadniają, że mając pieniądze oraz wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy NAJ, o których, z nutką nostalgii, opowiadał podróżnik. Najwyższy budynek świata – Burj Khaliafa, najdroższy hotel – Atlantis, największa galeria handlowa – Dubaj Mall, wyspy w kształcie palmy, luksusowe samochody, ekskluzywne sklepy, fenomenalne restauracje serwujące kuchnię z całego świata, jak również piaszczyste plaże i zróżnicowane krajobrazy.

    Sąsiadem ZEA jest jakże odmienny Oman, którego klimat i tradycja przywodzą na myśl scenerię z „Baśni 1000 i jednej nocy”. Znajdziemy tu zarówno ciekawe zabytki, jak i dziewiczą, pustynną przyrodę oraz bardzo przyjaznych, tolerancyjnych na turystów mieszkańców, którzy sami kultywują lokalne zwyczaje społeczności muzułmańskiej.