IMG20240318111729

     18 marca uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Św. Patryka. Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe. Tego dnia do Dublina zjeżdżają się tysiące turystów, by wspólnie z Irlandczykami hucznie obchodzić święto patrona. Dzień Świętego Patryka znany jest niemal na całym świecie i obchodzony w różnych zakątkach globu. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli języka angielskiego, również zapożyczyli nieco z tej tradycji. Głównym elementem solidarności z Irlandczykami był kolor zielony w naszej szkole. Uczniowie ubrani na zielono podczas lekcji języka angielskiego zapoznali się z historią święta oraz elementami kultury i tradycji Irlandii.

      Uczniowie liceum, pracując metodą projektu,  wykonali kolorowe plakaty, w których uwzględnili historię Irlandii, elementy geografii oraz ciekawostki na temat życia św. Patryka jak i samej „szmaragdowej wyspy". Mieli też doskonałą okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe posługując się przy tym językiem angielskim. Przy specjalnie przygotowanej ściance mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Z okazji obchodów uczniowie liceum wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat Irlandii. Po eliminacjach międzyoddziałowych do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

kl.1 LO- Sandra Piątek, Zofia Widyma

kl. 2 LO- Martyna Winiarska, Roksana Sacawa

kl. 3 LO- Alan Kusy

kl. 4 LO- Paweł Jabłoński

      Finaliści przystąpili do quizu multimedialnego opracowanego na platformie Quizziz. Po dogrywce finałowej w formie tradycyjnego testu pytań otwartych zwycięzcą konkursu została uczennica klasy I Zofia Widyma. Drugie miejsce wywalczył uczeń klasy IV Paweł Jabłoński. 3 miejsce na podium zajęła Martyna Winiarska, uczennica klasy II. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagrody głównej w konkursie tj. bonu o wartości 50 zł do sklepu EMPIK.

Galeria